هنگام خرید میز تحریر کودکان به چه مواردی باید دقت کنیم؟

میز تحریر

میز تحریر یکی از لازمه­ های اتاق کودک است. استفاده از این تجهیزات برای جلوگیری از آسیب به گردن، کمر، کتف و زانو بسیار موثر است. همچنین میزان دقت و تمرکز کودک را برای انجام تکالیف افزایش می­دهد. زیبایی دکوراسیون اتاق کودک را نیز می­توان به مزایای میزهای تحریر اضافه کرد. اما میز تحریر کودکان در چه ابعادی ساخته می­شود؟ چه اندازه در رابطه با جنس یا مدل­های میز تحریر کودکان آشنایی دارید؟ برای یافتن پاسخ این سوالات و آشنایی بیشتر با این محصولات ، ساحل کیدز را در این مقاله همراهی کنید.

ضرورت استفاده از میز تحریر کودکان

بسیاری از کودکان تکالیف خود را در منزل به صورت نشسته یا درازکش انجام می­دهند. گاهی نیز مشاهده می­شود که کودکان میز نهارخوری یا پیشخوان را برای انجام تکالیف خود انتخاب می­کنند. دلیل این موضوع نبود مکان مشخص و استاندارد برای مطالعه یا انجام تکالیف کودکان است. در این شرایط مشکلات متعددی برای کودک رخ می­دهد؛ به عنوان مثال می­توان به نداشتن دقت و تمرکز کافی برای رسیدگی به دورس اشاره کرد. زیرا شلوغی و رفت و آمد اعضای خانواده و … حواس کودک را پرت می­کند. یکی دیگر از این مشکلات، مربوط به ضعف ماهیچه یا درد ناحیه گردن، کمر، کتف و زانو است. زیرا نشستن در موقعیت نامناسب، آسیب شدیدی به مفاصل سر و گردن، کمر و پا وارد می­کند. یکی از لازمه­های اتاق کودک استفاده از میز تحریر است. با استفاده از میز تحریر کودکان می­توان بر مشکلاتی از قبیل بی­ دقتی و اختلالات جسمی ناشی از نشستن نامناسب غلبه کرد. علاوه بر این میز تحریر نوعی عنصر دکوراتیو است و در زیباسازی فضای اتاق نقش دارد.

 

برای خرید صندلی کودک کلیک کنید 

کاربرد میز تحریر کودکان

میز تحریر کودکان برای انجام تکالیف، مطالعه، نقاشی و حتی بازی کاربرد دارد. اگرچه می­توان از آن برای کار با لپ­تاپ یا کامپیوتر نیز استفاده کرد. اما بهتر است که در صورت داشتن فضای کافی میز جداگانه­ ای برای این کار در نظر گرفته شود. در صورت استفاده مشترک از میز برای مطالعه و کامپیوتر باید رویه آن بزرگ­تر در نظر گرفته شود. در صورت استفاده مشترک از میز تحریر کودکان برای کامپیوتر، باید ارتفاع آن قابل تغییر باشد. ارتفاع مناسب میز کامپیوتر به نحوی است که صفحه نمایشگر دقیقا روبروی چشم کودک قرار گیرد. در غیر اینصورت گردن، کتف و شانه کودک با درد روبرو می­شود.

 

انواع میز تحریر کودکان

تنوع قابل ­توجهی در زمینه میز تحریر کودکان به لحاظ جنس و طرح وجود دارد. از لحاظ جنس میز تحریر کودکان با استفاده از لمینت، چوب یا MDF تولید می­شود. میزهای تحریر لمینتی از دوام و استحکام بالایی برخوردار هستند. همچنین به دلیل قیمت مناسب طرفداران زیادی دارند. میز تحریر چوبی اگرچه دوام بالا و ظاهر زیبایی دارند. اما به دلیل سنگینی، خرابی در محیط ­های مرطوب، وزن زیاد، حمل و نقل دشوار و قیمت بالا کمتر مورد استفاده قرار می­گیرند. انواع میز تحریر کودکان به لحاظ طرح شامل کتابخانه­ دار، تاشو، فانتزی و کلاسیک است. میز تحریر تاشو بیشتر برای اتاق­ های کوچک مورد استفاده قرار می­گیرد. در صورت تمایل به داشتن فضای بیشتر می­توان از نوع کتابخانه ­دار (قفسه­ دار) استفاده کرد.

 

برای خواندن مقاله بازی های ضد اضطراب کلیک کنید 

 

نکات مهم در زمان خرید میز تحریر کودکان

در زمان خرید میز تحریر کودکان توجه به نکات زیر الزامی است:

  • وزن سبک داشته باشد
  • رنگ شاد و مناسب داشته باشد
  • اتصالات میز محکم و سالم باشند
  • میز تحمل وزن بالایی داشته باشد
  • بدنه میز استحکام کافی داشته باشد
  • ابعاد استاندارد و متناسب با جثه کودک داشته باشد
  • برای جلوگیری از آسیب به کودک میز لبه ­های تیز نداشته باشد

 

ابعاد میز تحریر کودکان

ابعاد میز تحریر کودکان باید متناسب با جثه کودک باشد. طول میز تحریر کودکان بین 150-70 سانتیمتر متغیر است. همچنین میز با عمق 60 الی 75 سانتیمتری طراحی می­شود. ارتفاع میز از سطح زمین نیز 77-73 سانتیمتر است. ضخامت صفحه میز تا حد زیادی به سلیقه فرد بستگی دارد. اما به طور معمول با ضخامت 2/3-6/1 سانتیمتر طراحی و تولید می­شود.

موقعیت میز تحریر کودکان

ارتفاع میز تحریر کودک به شکلی تنظیم می­شود که دست به راحتی روی آن قرار گیرد. در بهترین حالت زاویه بین مچ دست، آرنج و بازو 110 درجه است. در این شرایط هیچ گونه فشاری به دست و شانه وارد نمی­شود. کوتاه بودن ارتفاع نسبت به حالت استاندارد آویزان شدن دست و خمیده شدن سر و گردن را به دنبال دارد. افزایش ارتفاع میز بیشتر از حد استاندارد نیز به شانه و دست فشار زیادی وارد می­کند. در کنار ابعاد میز تحریر کودک، ابعاد صندلی نیز باید مورد توجه قرار گیرد. صندلی استاندارد متناسب با قوس ­های پشت کمر کودک طراحی می­شود. در صورت استفاده از صندلی ­هایی با پشت صاف، باید از بالشتک ­های مخصوص در گودی کمر کودک استفاده شود. در بهترین حالت میز 20 سانتیمتر بالاتر از سطح نشیمنگاه صندلی کودک قرار دارد. ارتفاع استاندارد صندلی به نحوی است که زانو زاویه 90 درجه می­سازد. همچنین زاویه مناسب برای بدن و ران در حین نشستن روی صندلی 110-90 درجه است.

 

میز تحریر

 

سخن پایانی

ما در این مقاله اهمیت میز تحریر کودک را مورد بررسی قرار دادیم. جلوگیری از مشکلات ساختاری در گردن، کمر و شانه یکی از مزایای میز تحریر مخصوص کودک است. از دیگر مزایای این محصولات می­توان به افزایش دقت کودکان در حین انجام تکالیف و زیبایی دکوراسیون اتاق کودک اشاره کرد. البته برای دستیابی به این اهدف، باید میز دارای ابعاد استاندارد، کیفیت خوب و استحکام بالا باشد. ساحل کیدز یکی از مراکز معتبر در زمینه فروش انواع میز تحریر کودک است. محصولات این مرکز تنها مختص استفاده در اتاق کودک نیست. بلکه متقاضیان میز تحریر برای مهد کودک نیز می­توانند از خدمات ساحل کیدز استفاده کنند.

خرید میز تحریر کودک

شما می‌توانید برای خرید میز تحریر از محصولات ساحل کیدز دیدن کنید. هدف این مجموعه ارائه خدمات با کیفیت با قیمت مناسب است. تمام محصولات ساحل کیدز از بهترین متریال‌های روز دنیا تهیه شده است. در صورت نیاز می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناس فروش مجموعه در ارتباط باشید.

کاربرد میز تحریر کودکان چیست؟

میز تحریر کودکان برای انجام تکالیف، مطالعه، نقاشی و حتی بازی کاربرد دارد. اگرچه می­توان از آن برای کار با لپ­تاپ یا کامپیوتر نیز استفاده کرد. اما بهتر است که در صورت داشتن فضای کافی میز جداگانه­ ای برای این کار در نظر گرفته شود. در صورت استفاده مشترک از میز برای مطالعه و کامپیوتر باید رویه آن بزرگ­تر در نظر گرفته شود.

نکات مهم در زمان خرید میز تحریر کودکان چیست؟

.وزن سبک داشته باشد
.رنگ شاد و مناسب داشته باشد
.اتصالات میز محکم و سالم باشند
.میز تحمل وزن بالایی داشته باشد
.بدنه میز استحکام کافی داشته باشد
ابعاد استاندارد و متناسب با جثه کودک داشته باشد.
برای جلوگیری از آسیب به کودک میز لبه ­های تیز نداشته باشد.

ابعاد میز تحریر کودکان

ابعاد میز تحریر کودک باید متناسب با جثه کودک باشد. طول میز تحریر کودک بین 150-70 سانتیمتر متغیر است. همچنین میز با عمق 60 الی 75 سانتیمتری طراحی می­شود. ارتفاع میز از سطح زمین نیز 77-73 سانتیمتر است. ضخامت صفحه میز تا حد زیادی به سلیقه فرد بستگی دارد. اما به طور معمول با ضخامت 2/3-6/1 سانتیمتر طراحی و تولید می­شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *