سطح شیبدار

سطح شیبدار

سطح شیبدار

جنس این محصول پلی اتیلنی و اندازه ی آن 35*76*310 می باشد که مناسب برای مهدکودک ها, خانه بازی و پیش دبستانی ها می باشد.

این محصول یکی از بهترین وسایل ها برای تجهیز مهدکودک است.
مزایای اسباب بازی پلی اتیلنی: سبک, ایمن, قابل شستشو,محکم و بادوام, تنوع در شکل و رنگ بندی,مقاوم در برابر نور خورشید,سرما ,رطوبت و قابل استفاده در فضاهای باز و سرپوشیده است.
سطح شیبدار:یکی از وسایل های بازی است که علاوه بر هیجان , بازی و سرگرمی برای کودکان باعث یادگیری و تسهیل بسیاری از حرکات در کودک می شود.
از نوزادان در مرحله ی سینه خیزی, کودکان قبل ز سن مدرسه می توانند از این وسیله استفاده کنند.
مزایای استفاده از سطح شیبدار برای کودکان در مرحله ی سینه خیز:
بچه ای که می خواهد سینه خیز یا چهار دست و پا راه برود, جهت تسهیل حرکت آن را بر روی سطح شیبدار قرار می دهیم و به سمت شیب آن را سینه خیز می گذاریم.

نیروی جاذبه زمین کمک می کند تا سریع تر سینه خیز را یاد بگیرد. پس از یاد گرفتن سینه خیز جهت تقویت آن ,کودک را برعکس روی سطح شیبدار قرار می دهیم و کف پای کودک را می گیریم تا او خودش را هل بدهد برود بالا.

همین کار را نیز برای یاد گرفتن چهار دست و پا نیز انجام می دهیم.

جالب است بدانیم کودکی که در غلطیدن تاخیر دارد,با قرار دادن بر روی سطح شیبداار و هدایت کردن به پایین ما آن را در کودک ایجاد می کنیم.

چرا که غلطیدن گیرنده های گوشرا فعال می کند و سطح انگیزه و هیجان را در مغز بالا می رود.
بازی های حرکتی با سطح شیبدار :
1.سوار شدن بر روی ماشین مخصوص و سرخوردن به پایین:ین بازی برای کودکان 3 سال به بالا مناسب است.
2.نشستن بر روی سطح شیبدار با تمرین های پی در پی کودک می فهمد که وقتی روی این اسباب یازی می نشیند نیاز به نیروی زیاد یا انرژی زیاد نیست و خودش سر می خرد و به صورت اتوماتیک در مغزش حس تعادل تنظیم می شود. این بازی برای کودکان 18 سال به بالا است.
3.برعکس راه رفتن روی سطح:کودک کم کم می فهمد که از برعکس بالا رفتن انرژی بیشتری می خواهد و توانایی خود را بسته به سطحی که ما با آن مواجه است و چه میزان انرژی باید وارد کند ,تنظیم می کند. این بازی در آینده باعث می شود کودک تعامل بهتری با محیط داشته باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *