تجهیزات مهد کودک

تجهیزات مهد کودک
خرید تجهیزات مهد کودک یکی از مهمترین مسائلی است که افراد در هنگام تاسیس مهد کودک با آن رو به رو می­شوند. مربی کودکستان باید یک محیط امن و مناسب برای شکوفایی استعدادهای کودکان در تمامی زمینه­های جسمی، فکری، اجتماعی و … ایجاد کند. به همین دلیل باید تجهیزات مهد کودک را به گونه­ای انتخاب کند که کودک را سرگرم کند و باعث افزایش هوش، خلاقیت و تقویت روابط اجتماعی آن­ها شود.

علاوه بر این، وسایل و تجهیزات مهد کودک باید از استاندارد و کیفیت بالا برخوردار باشند تا هم سلامت جسمی کودکان تامین شود، هم از ضررها و هزینه­های اضافی (به خاطر خرید وسایل مهدکودک نامناسب) جلوگیری شود. به همین دلیل بر آن شدیم تا در ادامه مطلب اطلاعات لازم درباره تجهیزات مهد کودک و نحوه خرید آن­ها را مورد بررسی قرار بدهیم. در ادامه با ساحا کیدز همراه باشید.

در هنگام خرید وسایل مهد کودک باید به چه مواردی توجه کرد؟

در هنگام خرید لوازم و تجهیزات مهد کودک ملاک­هایی وجود دارد که بیشتر به سلیقه و برنامه­های فرد برای مهد کودک بستگی دارد. با این حال برخی عوامل هستند که باعث محدود شدن انتخاب افراد می­شود. از جمله این عوامل می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. فضای مهد کودک

این مورد می­تواند محدودیت­های زیادی برای خرید تجهیزات مهد کودک به وجود بیاورد. به همین دلیل توصیه می­شود وسایل مورد نظر با توجه به مساحت، باز و بسته بودن محیط مهد کودک و ارتفاع سقف تهیه شوند.

بدین صورت که در هنگام خرید تجهیزات مهد کودک باید دقت داشت که از وسایل بازی مرتفع نمی­توان در مکان­های سرپوشیده استفاده کرد و این وسایل بازی بیشتر مناسب فضاهای باز هستند.

در صورتی که مهد کودک از فضای گسترده­ای برخوردار است می­توان از تجهیزات مهد کودک بیشتری نظیر چرخ و فلک، الاکلنگ، ترامپولین، تاب، سرسره و …. نیز استفاده کرد. اما اگر فضای مهد کودک کوچک است، بهتر است متناسب با نیاز کودکان تعدادی از وسایل بزرگ خریداری شود و مابقی فضا با وسایلی همچون میز و صندلی جهت اهداف آموزشی، بازی­های فکری نظیر جورچین، پازل و علائم راهنمایی و رانندگی پر شود.

 

تجهیزات مهد کودک

بیشتر بخوانیم : میز کودک چیکو

  1. بودجه

از دیگر مواردی که در هنگام خرید تجهیزات مهد کودک باید مورد توجه قرار بگیرد، بودجه­ای است که فرد در اختیار دارد. به صورت تقریبی برای خرید وسایل یک مهد کودک با متراژ 100 تا 150 متر به 30 تا 40 میلیون بودجه نیاز است. البته با مبلغی کمتر از این مقدار نیز امکان خرید تجهیزات مهد کودک وجود دارد اما ممکن است نتوان تمام لوازم را خریداری کرد.

در صورتی که بودجه کافی برای خرید لوازم مهد کودک وجود دارد، بهتر است لوازمی خریداری شود که از کیفیت بالایی برخوردار هستند. زیرا این کار از ایجاد هزینه­های اضافه همچون هزینه تعمیرات تجهیزات مهد کودک بی­کیفیت جلوگیری می­کند.

اما در صورتی که بودجه کافی برای خرید لوازم مهد کودک وجود ندارد، بهتر است به جای خرید وسایل دست دوم، تجهیزات مهد کودک را از عمده فروشی­ها با کیفیت بالا و قیمت مناسب تهیه کرد.

  1. رده سنی کودکان

از دیگر مواردی که در هنگام خرید تجهیزات مهد کودک باید مورد توجه قرار بگیرد، رده سنی کودکانی است که در مهد کودک ثبت نام می­شوند. به صورت معمول مهد کودک­ها خدمات خود برای دو رده سنی کودکان زیر 2 سال و کودکان 2 تا 5 سال ارائه می­دهند.

در هنگام خرید تجهیزات مهد کودک برای کودکان زیر 2 سال باید وسایل بازی متنوع و رنگارنگی که مناسب این گروه سنی هستند خریداری شود. علاوه بر این از آنجایی که این کودکان معمولا به صورت چهار دست و پا راه می­روند، باید کف­پوش­های مناسبی تهیه کرد.

در هنگام خرید تجهیزات مهد کودک برای کودکان 2 تا 5 ساله نیز علاوه بر وسایل بازی باید وسایل آموزشی متعددی نیز تهیه کرد تا کودکان به وسیله آن­ها شیوه رفع نیازهای خود، خواندن و نوشتن حروف الفبا، خواندن شعر و … را یاد بگیرند و برای وارد شدن به مدرسه آماده شوند.

تجهیزات و وسایل مورد نیاز مهد کودک

 زمانی که صحبت از خرید تجهیزات مهد کودک می‌شود ممکن است وسایل متعدد و مختلفی مورد نیاز باشد. با این حال برخی از لوازم و وسایل هستند که وجود آن­ها برای تاسیس مهد کودک ضروری است و باید تهیه شوند. از جمله این وسایل و تجهیزات مهد کودک می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کفپوش

کفپوش از جمله ضروری­ترین وسایل مورد نیاز مهد کودک محسوب می‌شود. زیرا به صورت معمول کودکان جنب­وجوش زیادی دارند و این امکان وجود دارد که در زمان بازی کردن تعادل خود را از دست بدهند و بر روی زمین بیفتند. این امر در صورت نبود کفپوش مناسب و نرم می­تواند باعث صدمه دیدن کودک شود.

علاوه بر این کفپوش­ها به عنوان یکی از تجهیزاتِ مهد کودک می­توانند از قابلیت آموزشی نیز برخوردار باشند. بدین صورت که بر روی هر کفپوش یک کلمه انگلیسی نوشته می‌شود تا کودکان در هنگام رفت­وآمد بر روی کفپوش آن­ها را ببینند و کلمات را زودتر به ذهن بسپارند.

تجهیزات مهد کودک

بیشتر بخوانیم : ایمنی در تاب و سرسره بازی

 

  • دیوارپوش

از دیگر تجهیزاتِ مهد کودک که تهیه کردن آن الزامی است، می‌توان به دیوارپوش اشاره کرد. دیوارپوش­ها بر روی تمامی دیوارها و ستون­ها قابل نصب هستند. این نوع از تجهیزاتِ مهد کودک همانند کفپوش­ها می­توانند مانع از آسیب­دیدگی کودکان در هنگام جنب­وجوش شود و سطح ایمنی یک مهد کودک را افزایش دهد.

علاوه بر این دیوارپوش­ها از طرح و رنگ­های متنوع و جذابی برخوردار هستند و فضای مهد کودک را شاد ورنگارنگ می‌کنند. به همین دلیل می‌توان دیوارپوش را از جمله تجهیزاتِ مهد کودک دانست که تاثیر مستقیمی بر روی روحیه کودکان دارد و می­تواند محیطی کارتونی و فانتزی برای آموزش کودکان ایجاد کنند.

  • میز و صندلی

از دیگر تجهیزاتِ مهد کودک که تمامی مهد کودک­ها باید آن را تهیه کنند می‌توان به میز و صندلی اشاره کرد. همان طور که می­دانید مهد کودک علاوه بر این که یک فضای تفریحی برای کودکان محسوب می­شود، یک محیط آموزشی برای آن­ها نیز است. بر این اساس تجهیزاتِ مهد کودک باید همانند یک محیط آموزشی شامل میز و صندلی برای نشستن کودکان نیز باشد تا کودکان بر روی آن بنشینند و آموزش­های لازم را کسب کنند. در هنگام خرید و تهیه تجهیزاتِ مهد کودک باید دقت داشت که طراحی صندلی­ها به گونه­ای باشد که کودک با نشستن بر روی آن احساس خستگی نکند.  علاوه بر این توصیه می‌شود رنگ میز و صندلی متناسب با روحیه کودکان در طرح­های کارتونی و فانتزی با رنگ­های شاد تهیه شود.

 خرید تجهیزات مهد کودک

برای خرید تجهیزاتِ مهد کودک می‌توانید از محصولات ساحل کیدز دیدن کنید. هدف ساحل کیدز ارائه محصولات با کیفیت با قیمت مناسب به مشتریان است. تمام تجهیزاتِ مهد کودک با بهترین متریال‌ها در این مجموعه وجود دارد. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناس پشتیبان مجموعه در ارتباط باشید.

بودجه مورد نیاز برای خرید تجهیزات مهدکودک چقدر است؟

. به صورت تقریبی برای خرید وسایل یک مهد کودک با متراژ 100 تا 150 متر به 30 تا 40 میلیون بودجه نیاز است.

در هنگام خرید تجهیزات مهد کودک باید به چه مواردی در فضا توجه کنیم؟

توصیه میشود وسایل مورد نظر با توجه به مساحت، باز و بسته بودن محیط مهد کودک و ارتفاع سقف تهیه شوند.

دیوار پوش برای مهدکودک باید چگونه باشد؟

دیوارپوش ها از طرح و رنگ های متنوع و جذابی برخوردار هستند و فضای مهد کودک را شاد و
رنگارنگ می‌کنند. به همین دلیل می‌توان دیوارپوش را از جمله تجهیزات مهد کودک دانست که تاثیر مستقیمی بر روی روحیه کودکان دارد و میتواند محیطی کارتونی و فانتزی برای آموزش کودکان ایجاد کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *